تأثیر اسپری ها بر آسم

خانه » وبلاگ

m_1

چگونه تأثیر اسپری ها بر آسم را به حداقل برسانم؟

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که در زندگی خود مرتکب می شویم نادیده گرفتن واکنش آلرژیک است. ممکن است فکر کنید نادیده گرفتن واکنش ممکن است خود به خود آن را کاهش دهد ، اما به ندرت اتفاق می افتد. برای جلوگیری از یک بیماری شدید ، کاملاً مهم است که به محض تجربه یک واکنش آن را جدی بگیرید.

آسم و عطرها

در صورتی که می دانید از آسم رنج می­برید و به نظر می­رسد بویایی شدید آن را تشدید می­کند ، به خوبی می­تواند یک حمله آسم ناشی از عطر داشته باشید.

عطرها و رایحه­ها در واقع آلرژن نیستند، مواد محرک هستند. اما، این بدان معنا نیست که آنها نمی­توانند واکنش­های آلرژیک ایجاد کنند، آنها می­توانند و آسم یکی از این واکنش­ها است.

عطرهای قوی عامل اصلی حملات آسم هستند. در حقیقت، بسیاری از بیماران مبتلا به آسم هستند که نمی­توانند بوی عطر را تحمل کنند. برای برخی از مبتلایان به آسم، عطر تنها دلیل حملات با شدت زیاد است. به غیر از آسم، رایحه­ها همچنین می­توانند دلیل گرفتگی بینی، مشکلات پوستی و میگرن باشند.

پیشگیری بهتر از درمان است

پیشگیری بهتر از درمان است. یکی از بهترین راه­های جلوگیری از حملات آسم ناشی از عطر، پرهیز از عنصر محرک به هر قیمتی است. با این حال ، مواقعی وجود دارد که شما واقعاً نمی­توانید از تعامل با افرادی که عطر می­زنند جلوگیری کنید.

سه راه حل هنگام عطر زدن:

  • یک متخصص آلرژی پیدا کنید که بتواند به شما کمک کند و از حملات آسم ناشی از حساسیت به عطر جلوگیری کنید
  • به محض نزدیک شدن به حمله، داروی خود را مصرف کنید
  • قرار گرفتن در معرض مکان­هایی که ممکن است عطرهای قوی و مواد تحریک­کننده مربوطه وجود داشته­باشد مانند مراکز خرید، لباسشویی و … را محدود کنید.
کانال تلگرام هی مد

جدید ترین اخبار و مقالات هی مد 

صفحه ایسنتاگرام هی مد

پست ها و مطالب کاربردی در مورد آسم 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.